Thecherryblossomgirl – kwintesencja francuskiego stylu i szyku

Blog Thecherryblossomgirl (jego nazwa pochodzi od piosenki “Cherry Blossom Girl“ francuskiej grupy AIR), stworzony przez Alix Bancourt, jest dla mnie kwintesencją francuskiego stylu. Nic w tym dziwnego, zważywszy na to, że Alix urodziła się i wychowała w Paryżu, a studiowała projektowanie ubioru, po czym praktykowała w takich domach mody jak Alexander McQueen czy Chloé. Wyczucie stylu ma zatem opanowane do perfekcji, co pokazuje na swoim blogu.

Alix lubi tworzyć całą scenerię do swoich stylizacji, wybiera odpowiednie miejsca, zawsze nienagannie kolorystycznie współgrające z ubraniami i… no właśnie, tu ciekawostka, ustawia statyw, aparat, samowyzwalacz, nie korzysta z pomocy fotografów, bądź osób trzecich, zdaje się na własne wyczucie. Trzeba przyznać, że obiektyw ją lubi, a zdjęcia niczym nie odbiegają od wykonywanych przez fotografów.

Jej styl jest subtelny, powabny, dziewczęcy (mimo 24 lat Alix wygląda jak nastolatka), można by rzec, że uroczy, nawet jej kolekcja bielizny dla Etam jest bardzo niewinna. W jej garderobie królują sukienki, spódniczki, często z kwiecistymi wzorami, czy ozdobami w postaci kokardek. Widać, że lubi francuskie kino, szczególnie to nowofalowe lat 60-tych, kiedy na ekranach brylowała beztroska Anna Karina. Paryż z Alix w tle wydaje się idealnym miejscem do podróżowania w czasie i modowych szaleństw.

 

thecherryblossomgirl9

thecherryblossomgirl28

thecherryblossomgirl10

thecherryblossomgirl1

thecherryblossomgirl8

thecherryblossomgirl12

thecherryblossomgirl23

thecherryblossomgirl25

thecherryblossomgirl26

thecherryblossomgirl24

thecherryblossomgirl29

thecherryblossomgirl30

thecherryblossomgirl31

thecherryblossomgirl32

thecherryblossomgirl21

thecherryblossomgirl4

thecherryblossomgirl27

thecherryblossomgirl16

thecherryblossomgirl3

thecherryblossomgirl5

thecherryblossomgirl7

thecherryblossomgirl19thecherryblossomgirl11_1

thecherryblossomgirl17

thecherryblossomgirl15

thecherryblossomgirl2

 

Blog Alix

Facebook

Twitter

 

3 Responses to “Thecherryblossomgirl – kwintesencja francuskiego stylu i szyku”

  1. Iwona Odpowiedz

    The Cherry Blossom Girl to jeden z moich ulubionych blogów. Jest całkiem w moim stylu i bardzo lubię go śledzić… Najbardziej podoba mi się sposób robienia zdjęć, są ciekawe kadry i scenografia. No i oczywiście bardzo często autorka pokazuje Paryż w bardzo słodkim wydaniu:) Pozdrawiam:)

Pozostaw odpowiedź