The Sea of Fertility, blog modowy Xiaoxi (Nancy) Zhang

Jednym z najbardziej niezwykłych blogów modowych, jakie miałam okazję odwiedzić, jest The Sea of Fertility. Blog ten zawiera bowiem stylizacje, które wcześniej powstają na papierze, jako rysunki. Prowadząca go Xiaoxi (bądź Nancy, jeśli ktoś woli) Zhang jest uzdolnioną ilustratorką, grafikiem i projektantem, pracuje dla wielu magazynów, studia animacji w Berlinie, a także jako freelancer, blog zaś prezentuje jej dokonania z dziedziny mody, wielkiej pasji Xiaoxi.

W jej stylizacjach widać wielkie zaangażowanie, kreatywność i wolność twórczą, a blog obfituje w różnorodność stylów i modowych smaków. Xiaoxi nie stroni od inspiracji, a wręcz lubuje się w czerpaniu pełnymi garściami z całego kulturowego zasobu, którego co dzień doświadcza. Jak sama mówi, często podczas oglądania filmu doznaje olśnienia i zaraz potem wykonuje wstępne szkice nowej stylizacji, by następnie przeszukiwać swoją szafę w celu znalezienia odpowiednich elementów do zestawu. Oprócz kina, a w szczególności filmów francuskiej Nowej Fali, Xiaoxi chętnie nawiązuje również do malarstwa, rysunku, fotografii, czy muzyki. Na szczególne uznanie zasługują inspiracje japońskimi ilustracjami z epoki Edo i kostiumami z okresu Heian, czy słynnymi kobiecymi postaciami w historii Chin. Jednak przede wszystkim w jej kręgu zainteresowania widać klasyczną, francuską modę lat 60-tych, w której najlepiej się odnajduje ze swoją filigranową figurą.

Na fotografiach Xiaoxi stara się dosyć wiernie odwzorować narysowany wcześniej pomysł, dlatego każda z sesji stanowi nie lada inscenizacyjne wyzwanie. Zobaczmy zatem jak Xiaoxi radzi sobie z urealnianiem swoich rysunków.

 

Sea of Fertility

Sea of Fertility2

Sea of Fertility61

Sea of Fertility62

Sea of Fertility63

Sea of Fertility64

Sea of Fertility7

Sea of Fertility8

Sea of Fertility25

Sea of Fertility26

Sea of Fertility31

Sea of Fertility32

Sea of Fertility13

Sea of Fertility14

Sea of Fertility21

Sea of Fertility22

Sea of Fertility33

Sea of Fertility34

Sea of Fertility37

Sea of Fertility38

Sea of Fertility41

Sea of Fertility42

Sea of Fertility43

Sea of Fertility44

Sea of Fertility45

Sea of Fertility46

Sea of Fertility55

Sea of Fertility56

Sea of Fertility65

Sea of Fertility66

Sea of Fertility49

Sea of Fertility50

Sea of Fertility57

Sea of Fertility58

Sea of Fertility51

Sea of Fertility52

Sea of Fertility47

Sea of Fertility48

Sea of Fertility71

Sea of Fertility72

 

Blog Xiaoxi: www.xiaoxizhang.com

Facebook: www.facebook.com/pages/Nancy-Zhang/162948233733426

Lookbook: lookbook.nu/nancy_zhang

Bloglovin: www.bloglovin.com/en/blog/2003009

 

 

 

Pozostaw odpowiedź