Jean Greige – blog modowy Madeline Pendleton

Sama o sobie mówi, że jest produktem kultury konsumpcyjnej, a blogowanie o modzie to dziwaczne zajęcie. Jednak zajmuje się tym, bo to stosunkowo łatwe i daje jej poczucie bycia bardziej produktywną osobą, niż jest w rzeczywistości.

Madeline studiowała projektowanie mody i marketing w San Francisco, pracowała jako projektant z małymi i dużymi firmami odzieżowymi, a także jako projektantka kostiumów dla postaci w grach komputerowych. Obecnie mieszka w Los Angeles, prowadzi swój sklep internetowy, gdzie prezentuje własną linię odzieżową Bad Vibes.

Nazwę bloga zaczęrpnęła od ulubionej postaci z komiksu X-Men – Jean Grey, zmieniła jednak nieco jej drugi człon. Pierwsze słowo ma się kojarzyć z jeansem, który jest, według niej, podstawą ubioru kalifornijskiej dziewczyny, drugie zaś (greige) oznacza w branży odzieżowej materiał, z którego szyje się ubrania.

Blog założyła w 2011 roku, chcąc zachować część swojej młodości i odkrywać siebie poprzez modę. Chciała również mieć platformę, na której może ukazać jak moda wchodzi w interakcję ze społeczeństwem i polityką. Sądzi, że blogowanie o modzie czyni samą modę bardziej dostępną i zróżnicowaną, otwartą na różne style, estetyki i osobowości. Czyni też konkurencję w świecie mody bardziej otwartą i ekscytującą.

Swój styl opisuje jako eklektyczny, uniwersalny i retro, nawiązujący do dekad lat 60-90tych.  

 

jeangreige2

jeangreige3

jeangreige4

jeangreige6

jeangreige7

jeangreige20

jeangreige21

jeangreige5

jeangreige9

jeangreige10

jeangreige11

jeangreige12

jeangreige13

jeangreige15

jeangreige14

jeangreige16

jeangreige17

jeangreige18

jeangreige19

jeangreige1

 

Blog Madeline

Lookbook

 

 

One Response to “Jean Greige – blog modowy Madeline Pendleton”

Pozostaw odpowiedź