La Carmina – królowa gotyku i japońskiego Harajuku

Dziś przedstawię Wam blog La Carmina, prowadzony przez Carmen Yuen, Kanadyjkę, chińskiego pochodzenia, zafascynowaną japońską modą i kulturą. La Carmina założyła swój blog w 2007 roku, od początku kierując swoje zainteresowania w stronę kultury Japonii i tamtejszej mody. Sama określa swój styl, jako spotkanie Mortycji Addams z Hello Kitty, a więc połączenie dość niezwykłe i jednocześnie ekstremalnie popkulturowe.

Czym jest Harajuku? Mówiąc najkrócej, jest to styl dziewczyn, które mieszkają w dzielnicy Harajuku w Tokio. Styl ten jednak rozpowszechnił się w całej Japonii, a także poza nią. Dziewczyny z Harajuku wzorują się w swoich stylizacjach na postaciach z mangi, ubierają się bardzo kolorowo i jaskrawo, tworzą radosne zestawy, zamieniając się czasem w określone postacie, a czasem w tzw. Gothic Lolita (albo gothic loli), żywe wiktoriańskie lalki. Tym wyrafinowanym kostiumom towarzyszy często teatralny makijaż, ufarbowane na wiele kolorów włosy, nietypowe akcesoria, zabawki. Dziewczyny potrafią wcielać się w swoje postacie (cosplay) tak wiarygodnie, że powtarzają ich miny, ruchy, zachowania, czyniąc to ostentacyjnie i prowokując przechodniów. La Carmina, naśladując ten styl, jest więc jak postać z kreskówki, nierealna, nieco surrealistyczna i niewątpliwie ekstrawagancka. Dokłada jednak w swoich stylizacjach do Harajuku element grozy, śmierci, czarnego humoru, to bardzo charakterystyczne dla niej połączenie i efektowne w rezultacie.

La Carminę można od razu pokochać albo zniesmaczyć się na jej widok, jednak na pewno nikt nie odmówi jej kreatywności, odwagi i dużej dozy szaleństwa. Jest to bez wątpienia jedna z najniezwyklejszych blogerek modowych, jakie znam i nie mogłam się powstrzymać, by jej nie zaprezentować. Nie będę pisać o jej wielkich sukcesach marketingowych, niezliczonych sesjach zdjęciowych, publikacjach, rolach w serialach, prowadzonych działalnościach i wystąpieniach, bo nie starczyłoby mi sił, żeby je wszystkie wymieniać a Wam zapewne, żeby czytać, wolę odesłać Was do zdjęć i jej bloga, miłego oglądania.

 

la carmina1

la carmina16

la carmina5

la carmina30

la carmina10

la carmina18

la carmina13

la carmina14

la carmina27

la carmina15

la carmina21

la carmina29

la carmina11

la carmina6

la carmina7

la carmina19

la carmina24

la carmina31

la carmina20

la carmina25

la carmina2

la carmina17

la carmina12_1

la carmina22

la carmina8

 

Blog Carmen: lacarmina.com

Facebook: facebook.com/lacarminaofficial

Twitter: twitter.com/lacarmina

Lookbook: lookbook.nu/lacarmina

Pozostaw odpowiedź