Love aesthetics, a więc jak kocha estetykę Ivania Carpio

Miłość do estetyki

Estetyka w ujęciu Ivanii Carpio jest minimalistyczna, w kolorze, formie i środkach wyrazu. Biel i czerń to dominujące barwy jej stylizacji, stosowane zarówno w połączeniu ze sobą, jak i oddzielnie, gdy jedna z nich kompleksowo wypełnia przygotowany zestaw. Stylizacje są oszczędne w formie, można by rzec ascetyczne, skromne, Ivania nie stosuje bowiem zbyt wielu dodatków, w szczególności biżuterii, czy nakryć głowy, a poszczególne części garderoby są proste, funkcjonalne, choć jednocześnie tworzą eleganckie i gustowne połączenia.

Zdjęcia prezentujące stylizacje są konsekwencją jej stylu, proste, czyste, minimalistyczne w środkach wyrazu, wykonywane bez retuszu, ingerencji w naturalny sposób rejestracji, zawsze w zastanym świetle, często na jednolitym, białym lub szarym tle, surowe i piękne.

 

Miłość do etyki

Niespotykaną sekcją na blogu Ivany jest jej etyczne credo, któremu jest wierna.

„Niezależność, wolność w redagowaniu i szczerość są podstawowymi wartościami blogowania.”

Ivania zapewnia, że reklamuje na swoim blogu wyłącznie takie produkty, które zna i akceptuje. Jeżeli przyjmuje jakiś prezent i opisuje go na blogu, to musi on spełniać jej wymogi estetyczne i jakościowe. Pisze także o tym, że każdy post redaguje samodzielnie, nie sprzedaje powierzchni bloga dla gotowych artykułów, z uwagi na uczciwość wobec swoich czytelników. Ten minimalny, jak cała twórczość Ivanii, kodeks etyczny stanowi interesujący wzór postawy moralnej dla pozostałych blogerek.

Ivania stosuje swoją minimalistyczną filozofię również w życiu codziennym, unikając wybujałego konsumpcjonizmu. Znana jest z eksperymentu, który przeprowadziła w 2011 roku, nosząc przez miesiąc codziennie tę samą sukienkę, do której dobierała co rusz nowe dodatki, czyniąc z niej podstawę stylizacji i udowadniając, że nie trzeba mieć mnóstwa rzeczy, aby wyglądać modnie i stylowo.

Blog Ivanii jest dla koneserów dobrego stylu, ale też dla osób podzielających pewną filozofię, którą wyznaje autorka. Tym niemniej zachęcam do zapoznania się z nim, a na dobry początek proponuję przegląd wybranych przeze mnie stylizacji Ivanii:

 

 

loveaesthetics55

loveaesthetics25

loveaesthetics34

loveaesthetics49_1

loveaesthetics50_1

loveaesthetics14_1

loveaesthetics44

loveaesthetics33

loveaesthetics35

loveaesthetics48_1

loveaesthetics36

loveaesthetics3

loveaesthetics32

loveaesthetics38

loveaesthetics30_1

loveaesthetics47

loveaesthetics42

loveaesthetics19

loveaesthetics21

loveaesthetics39

loveaesthetics45

loveaesthetics26

loveaesthetics23

loveaesthetics2

loveaesthetics10

loveaesthetics11

 

Blog Ivanii: love-aesthetics.blogspot.co.uk

Facebook: facebook.com/pages/Love-Aesthetics/121970594541934

Twitter: twitter.com/Love_Aesthetics

Tumblr: i-love-aesthetics.tumblr.com

Bloglovin: bloglovin.com/en/blog/306687/love-aesthetics

 

4 Responses to “Love aesthetics, a więc jak kocha estetykę Ivania Carpio”

  1. blogi modowe Odpowiedz

    I think this is one of the most vital information for me.
    And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The web site style is wonderful, the articles is really great : D. Good job, cheers

  2. www.vesto24.pl Odpowiedz

    I just love the black dress on the stairs, it is beautiful; the beige trench coat is also great; amazing photos; have a look at our web-site http://vesto24.pl/

Pozostaw odpowiedź