Mind the mustard – punk, grunge i inne szaleństwa Jenny Bergqvist

Ostatnio zwróciłam uwagę na blog Mindthemustard, prowadzony przez Szwedkę Jenny Bergqvist. Tak nawiasem mówiąc, uwielbiam blogi Skandynawek i pewnie niedługo opiszę ich tu więcej. Tymczasem skupmy się na Jenny i jej bardzo nietuzinkowych stylizacjach.

Jenny, po studiach nad biologią i zachowaniem się zwierząt (tak, niezwykle związany z modą kierunek), przeprowadziła się do Londynu, który uznała za światową stolicę stylu. Tam oczarował ją kulturowy i subkulturowy miszmasz, zyskała wiele ciekawych inspiracji. Uwierzyła, że moda może być czymś więcej niż tylko powierzchowną otoczką, może wyrażać osobowość i światopogląd.

Moda jest dla niej formą aktywizmu, w jej przypadku dążeniem do czegoś, co nazywa ubraniami vega, nawiązującymi do jej vegańskiej diety i stylu życia, w zgodzie z naturą. Jest jednak również w tym dużo humoru i zabawy, sama określa swój styl jako niechlujny, ale wydaje się, że wszystko ma zawsze pod kontrolą i widać w tym jednorodność, swoiste continuum. Jej uroda w połączeniu z punkowo-grungowymi elementami tworzy niezwykle bujną wizualnie mieszankę, pozostałe zaś pomysły to często czyste szaleństwo formy, kolorów, tkanin i nietypowych dodatków (te okulary!).

Jenny jest także fotografem i prowadzi sklep ze swoimi stylizacjami. Zapraszam do obejrzenia kilku jej prac:

 

Mind The Mustard 6

Mind The Mustard 23

Mind The Mustard 4

Mind The Mustard 25

Mind The Mustard 24

Mind The Mustard 5

Mind The Mustard 11

Mind The Mustard 21

Jenny Bergqvist2

Jenny Bergqvist

Mind The Mustard 12

Jenny Bergqvist3

Mind The Mustard 8

Mind The Mustard 10

Mind The Mustard 3

Mind The Mustard 16

Mind The Mustard 15

Mind The Mustard 17

Mind The Mustard 18

Mind The Mustard 26

Mind The Mustard 19

Mind The Mustard 20

Mind The Mustard 7

Mind The Mustard 9

Mind The Mustard 2

 

Blog Jenny

Facebook

Lookbook

Sklep

 

 

3 Responses to “Mind the mustard – punk, grunge i inne szaleństwa Jenny Bergqvist”

  1. Karolajna Odpowiedz

    Świetna, kojarzy się z wokalistką Die Antwoord. Ostatnio czytałam trochę o historii streetwearu, i wychodzi na to, że pani Bergqvist mocno działa w tym kierunku, jako że streetwear wywodzi się między innymi od kultury punków:) Ewoluował jednak w drugą stronę (i z korzeniami ma niewiele wspólnego), chociaż wciąż jest niezwykle atrakcyjny (sama wchodzę na http://cooka.pl/, ma dziewczyna wyobraźnię).

    Do Ciebie również zamierzam wracać, pozdrawiam:)

Pozostaw odpowiedź