Nadja Seale i jej romantyczny świat

Trudno nazwać Nadję Seale blogerką modową w znaczeniu, w jakim się ono powszechnie przyjęło. Nadja bowiem nie prowadzi typowego bloga modowego, a stylizacje, które przygotowuje zamieszcza na swoim profilu w serwisie lookbook.nu. Jej blog jest jednak dopełnieniem tego, co prezentuje w swoich stylizacjach i warto go odwiedzić, żeby lepiej zrozumieć świat, w którym się porusza.

Styl Nadji jest bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny, dostosowany do jej urody i osobowości. Można go określić słowami: vintage, natura, romantyzm, młodość, świeżość, ulotność, czy niewinność. Gdy patrzy się na jej zdjęcia, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie mamy do czynienia ze współczesnymi realizacjami, tylko przeglądamy fotografie, co najmniej z lat 60-tych ubiegłego wieku, bądź jeszcze starsze. Nadja prezentuje nam na nich kilka wcieleń, czasem wygląda jak Lolita Nabokova, z charakterystycznym jak na tamte czasy samochodem w tle i zwiewnym, lekkim, dziewczęcym stylem, a niekiedy przywdziewa kostium niczym sentymentalna postać kobieca z obrazów prerafaelitów lub kreuje się na zmaskulinizowany styl lat 20-tych, ubierając spodnie, męskie półbuty i kapelusz. Każde z tych wcieleń zasługuje na najwyższe uznanie i podziw, wraz ze scenografią, pozami i kolorystyką zdjęć tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Nadja jest tak fascynująca jak kraj, w którym mieszka, czyli RPA. Sama przyznaje, że czerpie wiele inspiracji z tamtejszej natury i wielokulturowego narodu, gdzie tradycja rdzennych plemion miesza się z nowoczesnością przybyłych kolonistów. Nie lada problemem był w przypadku Nadji wybór zdjęć do artykułu, gdyż większość wydaje się być godnych uwagi, mam nadzieję, że udało mi się stworzyć w miarę reprezentatywny zestaw, po więcej zaś warto udać się na jej profil na lookbooku.

 

Nadja Seale 7

SONY DSC

Nadja Seale 21

Nadja Seale 18

SONY DSC

Nadja Seale 19

Nadja Seale 29

Nadja Seale 27

SONY DSC

Nadja Seale 2

Nadja Seale 9

Nadja Seale 16

Nadja Seale 3

Nadja Seale 26

Nadja Seale 32

Nadja Seale 1

Nadja Seale 6

Nadja Seale 30

Nadja Seale 17

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Nadja Seale 22

Nadja Seale 12

Nadja Seale 15

Nadja Seale 25

Nadja Seale 13

Nadja Seale 23

 

Blog Nadji: www.nadjaseale.com

Lookbook: lookbook.nu/nadjaseale

 

2 Responses to “Nadja Seale i jej romantyczny świat”

Pozostaw odpowiedź